Skip to content

326 Collier AveTrenton, NJ 08619

Built 1966

Last Sale Price
$138,000
Last Sale Date
Jun 19, 1992

Property Information

Block1595
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,046
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,000
26%
Improvement Value:$189,700
74%
Total Assessment$255,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,011+6.7%
2024$8,446+1.2%
2023$8,343-6.3%
2022$8,906+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$138,000
DeedBook 2606, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1966