Skip to content

380 Regina AveTrenton, NJ 08619

Built 1970

Last Sale Price
$251,000
Last Sale Date
Jul 18, 2019

Property Information

Block1608
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,800
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,700
34%
Improvement Value:$161,700
66%
Total Assessment$245,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,648+6.7%
2024$8,106+1.2%
2023$8,007+1.9%
2022$7,860+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$251,000
Sq Ft1,800DeedBook 6376, Page 778Recorded8/5/2019

Property Sale

SaleMulti
$269,900
DeedBook 4969, Page 94

Property Built

Built

Year Built: 1970