Skip to content

12 Wesleyan Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1975

Last Sale Date
Feb 6, 2019

Property Information

Block1629
Lot95
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,758
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,300
37%
Improvement Value:$161,700
63%
Total Assessment$256,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,521+7.1%
2024$7,956+1.3%
2023$7,853+7.0%
2022$7,341+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975