Skip to content

618 Flock RdTrenton, NJ 08690

Built 1977

Last Sale Date
Nov 20, 2009

Property Information

Block1631
Lot69
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,992
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,900
33%
Improvement Value:$215,800
67%
Total Assessment$320,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,301+6.7%
2024$10,593-0.6%
2023$10,654+6.5%
2022$10,001+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977