Skip to content

1134 Nottingham WayTrenton, NJ 08609

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2001

Property Information

Block1637.01
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page83

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,160
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,900
31%
Improvement Value:$35,400
69%
Total Assessment$51,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,558+7.9%
2024$1,444+1.4%
2023$1,424-7.3%
2022$1,537+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900