Skip to content

4 Bainbridge CtTrenton, NJ 08690

Built 1981

Last Sale Price
$86,025
Last Sale Date
Jan 20, 1981

Property Information

Block1717
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,100
29%
Improvement Value:$247,500
71%
Total Assessment$348,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,285+6.7%
2024$11,514+1.2%
2023$11,375+6.5%
2022$10,678+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$86,025
DeedBook 2152, Page 335

Property Built

Built

Year Built: 1981