Skip to content

2210 Hamilton Ave

Trenton, NJ 08619

Built 1930

Last Sale Date
Nov 20, 2017

Property Information

Block1772
Lot30.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class17
Description3 BUILDINGS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,493
Acreage5.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,400
5%
Improvement Value:$4,365,600
95%
Total Assessment$4,598,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930