Skip to content

207 Fenwood AveTrenton, NJ 08610

Built 1954

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Nov 15, 2000

Property Information

Block1792
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page90

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,900
33%
Improvement Value:$159,200
67%
Total Assessment$239,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,176+6.9%
2024$7,647+1.3%
2023$7,552+1.9%
2022$7,408+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$150,000
DeedBook 3946, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 1954