Skip to content

204 Grayson AveTrenton, NJ 08619

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 17, 1980

Property Information

Block1803
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
32%
Improvement Value:$173,000
68%
Total Assessment$253,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,916+6.7%
2024$8,357+1.2%
2023$8,255+1.9%
2022$8,104+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950