Skip to content

140 Erie Ave

Trenton, NJ 08619

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$32,000
Last Sale Date
Jul 28, 2014

Property Information

Block1804
Lot16.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$87,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,098+6.7%
2024$2,903
Property History

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 6198, Page 1559