Skip to content

26 Livingston DrTrenton, NJ 08619

Built 1958

Last Sale Price
$133,000
Last Sale Date
Mar 24, 2000

Property Information

Block1813
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,900
39%
Improvement Value:$120,100
61%
Total Assessment$198,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,978+6.7%
2024$6,540+1.2%
2023$6,461+6.5%
2022$6,065+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$133,000
DeedBook 3796, Page 101

Property Built

Built

Year Built: 1958