Skip to content

361 Shady LaTrenton, NJ 08619

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 17, 1998

Property Information

Block1820
Lot21
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page92

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,488
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
35%
Improvement Value:$154,700
65%
Total Assessment$238,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,394+6.7%
2024$7,868+1.2%
2023$7,772+6.5%
2022$7,296+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970