Skip to content

5 Marjorie WayTrenton, NJ 08690

Built 1997

Last Sale Price
$261,557
Last Sale Date
Nov 8, 1996

Property Information

Block1824.02
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,105
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,900
23%
Improvement Value:$347,700
77%
Total Assessment$450,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,872+6.7%
2024$14,877+1.2%
2023$14,697+6.5%
2022$13,796+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$261,557
DeedBook 3152, Page 223