Skip to content

25 Marjorie WayTrenton, NJ 08690

Built 1998

Last Sale Price
$250,253
Last Sale Date
Aug 27, 1998

Property Information

Block1824.02
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,100
26%
Improvement Value:$288,600
74%
Total Assessment$389,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,733+6.7%
2024$12,872+1.2%
2023$12,716+6.5%
2022$11,937+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$250,253
DeedBook 3441, Page 185

Property Built

Built

Year Built: 1998