Skip to content

17 Periwinkle La

Trenton, NJ 08619

Built 1970

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Apr 27, 2007

Property Information

Block1824.03
Lot84
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page92

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,782
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,300
31%
Improvement Value:$183,500
69%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,367+6.7%
2024$8,779+1.2%
2023$8,673+6.5%
2022$8,141+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$365,000
DeedBook 5626, Page 80

Property Built

Built

Year Built: 1970