Skip to content

9 Berrywood Dr

Trenton, NJ 08619

Built 1970

Last Sale Price
$281,000
Last Sale Date
Nov 20, 2001

Property Information

Block1824.03
Lot91
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page92

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,292
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,300
27%
Improvement Value:$222,800
73%
Total Assessment$307,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,572+6.9%
2024$9,894+1.3%
2023$9,771+6.7%
2022$9,156+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$281,000
DeedBook 4175, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1970