Skip to content

41 Foy Drive

Trenton, NJ 08690

Built 1997

Last Sale Price
$256,697
Last Sale Date
Jun 20, 1997

Property Information

Block1824
Lot21.10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,200
26%
Improvement Value:$275,700
74%
Total Assessment$372,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,141+6.7%
2024$12,317+1.2%
2023$12,168+6.5%
2022$11,422+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$256,697
DeedBook 3218, Page 47

Property Built

Built

Year Built: 1997