Skip to content

31 Foy Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 1999

Property Information

Block1824
Lot21.15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,678
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,000
25%
Improvement Value:$295,400
75%
Total Assessment$391,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,793+6.7%
2024$12,928+1.2%
2023$12,771+6.5%
2022$11,989+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999