Skip to content

24 Shelley LaTrenton, NJ 08690

Built 1950

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
May 31, 2006

Property Information

Block1857
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,595
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,400
39%
Improvement Value:$133,500
61%
Total Assessment$218,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,714+6.7%
2024$7,230+1.2%
2023$7,143+6.5%
2022$6,705+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$275,000
DeedBook 5385, Page 90

Property Sale

SaleMulti
$118,800
DeedBook 2698, Page 229

Property Built

Built

Year Built: 1950