Skip to content

32 Tekening WayTrenton, NJ 08690

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 12, 1989

Property Information

Block1859
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,062
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
43%
Improvement Value:$107,900
57%
Total Assessment$190,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,696+6.7%
2024$6,276+1.2%
2023$6,200+6.5%
2022$5,820+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952