Skip to content

10 Wickom AveTrenton, NJ 08690

Built 1952

Last Sale Date
Aug 27, 1997

Property Information

Block1862
Lot44
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,500
35%
Improvement Value:$160,200
65%
Total Assessment$244,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,373+6.9%
2024$7,832+1.3%
2023$7,735+6.8%
2022$7,245+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1952