Skip to content

8 Misty Meadow LaneTrenton, NJ 08619

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$551,860
Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block1890.01
Lot17.05
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,014
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,500
16%
Improvement Value:$313,200
84%
Total Assessment$374,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,672+1863.2%
2024$595
Property History

Property Sale

Sale
$551,860
Sq Ft2,014DeedBook 6557, Page 131Recorded5/20/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024