Skip to content

115 Bonnie AveTrenton, NJ 08629

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 1991

Property Information

Block1890.01
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,200
30%
Improvement Value:$121,900
70%
Total Assessment$174,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,135+6.7%
2024$5,751+1.6%
2023$5,660
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955