Skip to content

3 Misty Meadow LaneTrenton, NJ 08619

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$523,810
Last Sale Date
Nov 3, 2023

Property Information

Block1890
Lot17.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,021
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,300
17%
Improvement Value:$304,500
83%
Total Assessment$366,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,926+2074.1%
2024$595
Property History

Property Sale

Sale
$523,810
Sq Ft2,021DeedBook 6543, Page 460Recorded12/11/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023