Skip to content

21 Misty Meadow LaneTrenton, NJ 08619

Built 2024

Owner
---
Last Sale Price
$520,250
Last Sale Date
May 15, 2024

Property Information

Block1890
Lot17.11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,014
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,800
17%
Improvement Value:$305,900
83%
Total Assessment$369,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,414+1819.8%
2024$595
Property History

Property Sale

Sale
$520,250
Sq Ft2,014DeedBook 6560, Page 588Recorded6/26/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024