Skip to content

Hamilton Ave(Block 1921 Lot 131)Trenton, NJ 08619

Built 1920

Last Sale Date
Jan 23, 2025

Property Information

Block1921
Lot131
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page116

Building Details

Building Class10
Description1S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$400,000
99%
Improvement Value:$5,700
1%
Total Assessment$405,700

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920