Skip to content

10 Mandl StTrenton, NJ 08619

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2008

Property Information

Block1921
Lot138
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page117

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
26%
Improvement Value:$127,200
74%
Total Assessment$172,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,836+7.0%
2024$5,454+1.3%
2023$5,385-3.4%
2022$5,575+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960