Skip to content

18 Mandl St

Trenton, NJ 08619

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2000

Property Information

Block1921
Lot143
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page117

Building Details

Building Class17
Description2SM G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,400
26%
Improvement Value:$162,400
74%
Total Assessment$220,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,531+6.9%
2024$7,043+1.3%
2023$6,955-3.4%
2022$7,198+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920