Skip to content

260 Cypress LaTrenton, NJ 08619

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 1991

Property Information

Block1921
Lot81
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class17
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,900
22%
Improvement Value:$217,800
78%
Total Assessment$279,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,857+6.7%
2024$9,238+4.1%
2023$8,872-3.3%
2022$9,171+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952