Skip to content

2166 Klockner RdTrenton, NJ 08690

Built 1969

Last Sale Price
$127,500
Last Sale Date
Sep 28, 1998

Property Information

Block1930
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,300
34%
Improvement Value:$148,400
66%
Total Assessment$225,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,954+6.7%
2024$7,455+1.2%
2023$7,365+6.5%
2022$6,913+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$127,500
DeedBook 3461, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 1969