Skip to content

21 Gary DrTrenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$137,900
Last Sale Date
Apr 29, 1992

Property Information

Block1939
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,800
36%
Improvement Value:$151,600
64%
Total Assessment$237,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,366+6.7%
2024$7,841+1.2%
2023$7,746+6.5%
2022$7,272+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$137,900
DeedBook 2601, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1960