Skip to content

57 Peter Rafferty Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 30, 2002

Property Information

Block1961
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page215

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,300
26%
Improvement Value:$292,000
74%
Total Assessment$392,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,825+6.7%
2024$12,958+1.2%
2023$12,801+6.5%
2022$12,016+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$254,900
DeedBook 3655, Page 257

Property Built

Built

Year Built: 1984