Skip to content

35 Exmoor LaTrenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2021

Property Information

Block1966
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,166
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,600
37%
Improvement Value:$142,300
63%
Total Assessment$226,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,996+6.7%
2024$7,495+1.2%
2023$7,404+6.5%
2022$6,950+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$228,000
DeedBook 6171, Page 547

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 2188, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1960