Skip to content

26 Sycamore WayTrenton, NJ 08690

Built 1957

Last Sale Price
$136,500
Last Sale Date
Mar 30, 1993

Property Information

Block1969
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page151

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,700
34%
Improvement Value:$162,100
66%
Total Assessment$245,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,662+6.7%
2024$8,119+1.2%
2023$8,020+6.5%
2022$7,529+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$136,500
DeedBook 2676, Page 345

Property Built

Built

Year Built: 1957