Skip to content

12 Dukoff DrTrenton, NJ 08690

Built 1988

Last Sale Price
$271,000
Last Sale Date
Apr 30, 1997

Property Information

Block1995
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$108,700
25%
Improvement Value:$333,200
75%
Total Assessment$441,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,573+6.7%
2024$14,596+1.2%
2023$14,419+6.5%
2022$13,535+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$271,000
DeedBook 3206, Page 229

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 2777, Page 341

Property Sale

Sale
$284,000
DeedBook 2491, Page 385

Property Built

Built

Year Built: 1988