Skip to content

25 Lohli DrTrenton, NJ 08690

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 29, 2007

Property Information

Block1997
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page187

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,500
29%
Improvement Value:$228,900
71%
Total Assessment$324,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,182+6.9%
2024$10,465+1.3%
2023$10,335+6.7%
2022$9,686+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$64,500
DeedBook 2086, Page 667

Property Built

Built

Year Built: 1978