Skip to content

344 George Dye RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2008

Property Information

Block2006
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page190

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
28%
Improvement Value:$246,800
72%
Total Assessment$341,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,045+6.7%
2024$11,290+1.2%
2023$11,153+6.5%
2022$10,469+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$185,000
DeedBook 2736, Page 213

Property Built

Built

Year Built: 1981