Skip to content

2626 Kuser RoadRobbinsville, NJ 08691

Built 2022

Last Sale Price
$628,400
Last Sale Date
May 24, 2022

Property Information

Block2011
Lot33.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,900
24%
Improvement Value:$342,000
76%
Total Assessment$447,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,784+6.7%
2024$14,794+328.1%
2023$3,456+6.5%
2022$3,244+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$628,400
DeedBook 6486, Page 1849Recorded5/27/2022

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

SaleMulti
$280,000
DeedBook 6442, Page 735Recorded5/25/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel