Skip to content

2622 Kuser RoadRobbinsville, NJ 08691

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2024

Property Information

Block2011
Lot33.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,310
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$71,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,513-8.6%
2024$2,748+1.2%
2023$2,715+6.5%
2022$2,548+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6551, Page 1115