Skip to content

39 Camp AvenueTrenton, NJ 08610

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$599,500
Last Sale Date
Apr 18, 2025

Property Information

Block2085
Lot27.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page156

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,414
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$54,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,910+6.7%
2024$1,790+1.2%
2023$1,769-3.3%
2022$1,828+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$599,500
Sq Ft2,414DeedBook 6589, Page 563Recorded4/28/2025

Property Sale

Sale
$131,500
DeedBook 5773, Page 190