Skip to content

7 Wagner StTrenton, NJ 08610

Built 2004

Last Sale Price
$229,900
Last Sale Date
Mar 12, 2004

Property Information

Block2102
Lot9.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page163

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,800
20%
Improvement Value:$210,000
80%
Total Assessment$261,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,226+6.7%
2024$8,647+1.2%
2023$8,543-10.9%
2022$9,590+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$229,900
DeedBook 4765, Page 48

Property Built

Built

Year Built: 2004