Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Kuser Rd(Block 2154 Lot 12.01)Trenton, NJ 08619
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2021
Property Information
Block2154
Lot12.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1341
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage25.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$56,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$56,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2023 | $1,837 | -3.3% |
| 2022 | $1,899 | +2.7% |
| 2021 | $1,849 | +1.1% |
| 2020 | $1,829 | +5.4% |
Property History
No events match the selected filters.