Skip to content

28 Sundance DriveTrenton, NJ 08619

Built 2015

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
May 12, 2015

Property Information

Block2154
Lot12.50
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1342

Building Details

Building Class39
DescriptionBRENNAN/1ST FLR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,148
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
32%
Improvement Value:$85,000
68%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,405+6.7%
2024$4,129+1.2%
2023$4,079-3.3%
2022$4,216+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$145,000

From:

To:

Sq Ft1,148DeedBook 6218, Page 975

Property Built

Built

Year Built: 2015