Skip to content

102 Sundance Drive

Trenton, NJ 08619

Built 2015

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Mar 15, 2016

Property Information

Block2154
Lot12.87
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1342

Building Details

Building Class39
DescriptionBRENNAN/1ST FLR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage828
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
61%
Improvement Value:$25,300
39%
Total Assessment$65,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,051+7.6%
2024$1,907+1.4%
2023$1,881-3.6%
2022$1,951+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

DeedBook 6244, Page 752Recorded3/21/2016

Property Built

Built

Year Built: 2015