Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
715 Kuser RdTrenton, NJ 08619
Other Exempt
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2000
Property Information
Block2154
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page134
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage10,076
Acreage10
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$301,500
7%
Improvement Value:$3,801,200
93%
Total Assessment$4,102,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2005 | $9,527 | +3.6% |
| 2004 | $9,196 | +2.7% |
| 2003 | $8,955 | +0.3% |
| 2002 | $8,924 | — |
Property History
No events match the selected filters.