Skip to content

186 Meadowlark DrTrenton, NJ 08690

Built 1999

Owner
---
Last Sale Price
$435,000
Last Sale Date
Sep 8, 2025

Property Information

Block2167.01
Lot204
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1431

Building Details

Building Class28
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,418
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,200
34%
Improvement Value:$134,900
66%
Total Assessment$203,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,157+10.8%
2024$6,458+1.3%
2023$6,377+6.8%
2022$5,971+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$435,000
Sq Ft1,418DeedBook 6604, Page 644Recorded9/18/2025

Property Sale

Sale
$158,938
DeedBook 3967, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1999