Skip to content

Wh-Ham Sq Rd(Block 2167.01 Lot 3)Trenton, NJ 08690

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2018

Property Information

Block2167.01
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1431

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage24.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2004$26,919+2.8%
2003$26,186-0.0%
2002$26,186-1.4%
2001$26,552+88.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$6,000,000
DeedBook 3399, Page 53