Skip to content

17 Meadowlark DriveTrenton, NJ 08690

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 2018

Property Information

Block2167.01
Lot59
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1431

Building Details

Building Class28
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,418
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,500
34%
Improvement Value:$135,100
66%
Total Assessment$203,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,925+7.0%
2024$6,475+1.3%
2023$6,393+6.8%
2022$5,986+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$156,786
DeedBook 3854, Page 261

Property Built

Built

Year Built: 1999