Skip to content

25 Meadowlark DrTrenton, NJ 08690

Built 2000

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Aug 14, 2024

Property Information

Block2167.01
Lot63
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page1431

Building Details

Building Class28
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,335
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,200
34%
Improvement Value:$131,900
66%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,052+6.7%
2024$6,609+1.2%
2023$6,529+6.5%
2022$6,129+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000
Sq Ft1,335DeedBook 6567, Page 1685Recorded9/9/2024

Property Sale

Sale
$186,000
DeedBook 6083, Page 789

Property Sale

Sale
$279,000
DeedBook 5213, Page 84

Property Sale

Sale
$144,938
DeedBook 3818, Page 149

Property Built

Built

Year Built: 2000