Skip to content

4 Versailles CtTrenton, NJ 08619

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 21, 2019

Property Information

Block2167
Lot594
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class37
Description903 ML
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,246
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
30%
Improvement Value:$95,200
70%
Total Assessment$135,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,764+6.7%
2024$4,466+1.2%
2023$4,412+6.5%
2022$4,141+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 2967, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 1989